poker update: november I.

november za 72 hodín zatiaľ takto. začiatok bol dosť zlý, znova zlý run na vyšších stakes a od vrcholu, kde som bol cca v polovici októbra, som dropol veľmi nepeknú sumu. po dlhom trápení nakoniec prišlo pár dobrých sessions a už je downswing v USD na sume, ktorú môj mozog aspoň je schopný pochopiť.

v BBs ten swing samozrejme nie je nič vážne, čo mi pomáha so sebavedomím. inak klasický swing; občas sa mi chce plakať, občas to len beriem ako výzvu, poviem si svoju novú mantru ‘just do what you gotta do’ a idem ďalej.

trochu som znížil stakes a začal prísnejšie tableselektovať. cieľ je jasný – znížiť variance a vrátiť sa grindom ľahších lineupov do pohody psychicky aj bankrollovo, lebo miestami som bol už na HS dosť money scared. začal som teda hrať viac 600vky a vypustil som hraničné 5k lineupy. dostať sa stabilne na 5k+ sa zatiaľ javí ako najnáročnejší prechod v kariére, ani ryby tam nie sú nič moc a často sú to 30/20-ish weak hráči.

takže nezostáva iné, len grindiť a byť trpezlivý a uvidíme, čo sa stane. celoročný graf v BBs vyzerá stále super, ale ak budem na 5k ďalej dostávať na búdku ako doteraz, tak mi asi nezostane iné ako zabaliť to s tým, že aspoň som to vyskúšal.

inak traffic nie je nič moc a navyše som dočasne prišiel o jednu herňu, konkrétne tigergaming, kvôli nejakým legal issues, ale snáď sa tam čoskoro vrátim. a takmer po roku som prekvapivo dostal vyplatených pár tisíc USD z jednej tureckej herne, s čím som už vôbec nepočítal.

takže ideme ďalej grindiť, ryby stále sú a regovia stále robia moc moc hlúpostí, value tu je.