poker update: október II.

posledné dva týždne boli v pokri viac frustrujúce ako slovenská politika. v BBs to nevyzerá zle, ale v skutočnosti tento graf ukazuje môj zatiaľ najväčší downswing.

za mesiac to bolo 128 hodín, čo nie je síce najviac, ale vzhľadom na okolnosti som spokojný. ku koncu som už bol úplne vyhoretý a opäť ma poker baví o niečo menej. navyše traffic nie je nič moc, to tiež prispieva k celkovému negatívnemu pocitu. zohnať stôl na 5k nie je ľahké a keď sa tam konečne dostanem, tak runnujem ako posledný chudák (-14BIs za 8k hand). jediné riešenie je štartovať stoly 3-handed, lenže na to nemám BR, takže vzniká začarovaný kruh.

neostáva teda iné, len ďalej grindiť nižšie stakes, kde mám pocitovo slušnú edge; otázka však je, ako na tom budem s objemom a či ma to bude baviť dostatočne dlho na to, aby som niekedy prerazil na vyšších stakes. a či na ne mám intelektuálne samozrejme.

sú ale aj nejaké pozitíva, mesiac som predsalen ukončil v malom pluse a zároveň som si opäť trochu posunul prah odolnosti voči swingom. nedávno som si spomenul, ako som shotoval nl400 a nevedel som si zvyknúť na flipy o 1k usd a teraz by mi to už prišlo takmer bezvýznamné.

odohral som aj pár rúk na nl10k, ale vzhľadom na downswing asi žiadne ďalšie tak ľahko pribúdať nebudú.

a prekvapivo ma baví študovať; v októbri som urobil asi najviac práce v pio v živote. neviem, odkiaľ táto chuť riešiť spoty prichádza, ale vďaka za ňu. spravil som v poslednej dobe herne dosť veľký progres a vidím aj chyby ostatných regov, ktoré som predtým nevidel. a to zase dodáva aj sebavedomie.

tak uvidíme, čo bude ďalej. občas som veľmi frustrovaný, občas si len sucho poviem, že proste idem ďalej, 5k je výzva.