poker update: november II.

druhá časť novembra bola so slabším objemom a fajn výsledkami. nakoniec za november 116 hodín a finančne druhý najlepší mesiac v kariére, aj keď teda miestami ma to vytrápilo poriadne.

objem horší hlavne kvôli RL, mal som veľa návštev a trávil čas s kamarátmi. predtým, ako som sem išiel, som všetkým vravel, nech ma prídu pozrieť, lebo som čakal, že sa na to potom všetci vykašlú – rovnako ako to bolo na Malte. nakoniec ale takmer všetci prišli/prídu aj napriek tomu, že Ukrajina s časťou krajiny vo vojenskom stave znie asi menej lákavo ako Malta. ale vôbec sa nesťažujem, aj som nejakú zmenu dosť potreboval, aby neprišiel burnout a strašne som si tieto týždne užil.

možno sa trochu opakujem (po tých rokoch pokrového blogovania je to snáď akceptovateľné), ale celkovo sa mi objemy dávajú stále ťažšie, neviem si predstaviť, že by som teraz mal dať 200 hodín za mesiac alebo niečo. veľmi dobre na sebe vidím, ako postupne pomaličky odchádza nadšenie pre hru. na druhej strane vidím, ako ma napĺňajú iné veci. stačí, že za mnou pár ľudí po párty príde a poďakuje, že sa super zabavili. toto v pokri chýba; možno sa to dá pri coachingu, ale mám podozrenie, že v coachingu nebudem až tak dobrý, lebo to, ako nad hrou rozmýšľam, sa mi ťažko učí.

herne tieto týždne tiež neboli slávne, miestami som hral skrz veľa stolov moc autopilotne a lenivo. to asi súvisí aj s redline, ktorá ide dosť do pekiel. vždy si robím srandu z ľudí, ktorí hovoria, že majú zlú redline a keď sa spýtam, že koľko bb/100, tak netušia a radšej prstom nakreslia do vzduchu to, pod akým uhlom klesá… tak aby som bol konkrétnejší, momentálne je to až niekde okolo -12bb/100. vyhodil som nejaké explo veci zo svojej hry, ktoré už prestávali fungovať a kvôli tomu som čakal zhoršenie, ale toto je príliš a musím byť menej lenivý v niektorých spotoch, viac hrať tesné spoty na F alebo PF, viac hľadať prekvapivé bluffing spoty atď.

inak teda na 5k to ďalej ide krásne, za chvíľu sa tam mínusovo dostanem k 6 cifrám, naozaj motivujúce teda. plus december sa začal downswingom, ale aby som nebol tak negatívny, tak prichádza aj zaujímavé obobie, keď sa rozhodujem, či zostať na UA alebo ísť niekde inde a kam. nejaké nápady mám, ale musím spraviť lepší research ešte, čo je jeden z cieľov na december.