poker update: marec II.

po ťažkých mesiacoch prišiel konečne jeden, kedy išlo všetko hladko. dlho to vyzeralo, že z toho bude finančne najlepší mesiac kariéry, ale posledný deň som prehral bombu, takže sa marec19 radí na druhé miesto môjho finančného rebríčka. ten posledný deň bežali nejaké 5k stoly, čo v preklade znamená downswing, ale po takomto mesiaci sa asi sťažovať nebudem. graf druhej polovice objem 81 hodín, ale vôbec si to nevyčítam, traffic je stále horší a často kontrolujem lobbys priebežne počas celého dňa a pokiaľ nechcem 1-tabliť alebo hrať breakeven reggames, tak aj tak odohrám len 2 hodiny. hrám o kúsok nižšie stakes, pridal som aj reg stoly nl500 (tam som doteraz hral iba zoom na doplnenie) a na 2k+ mám trochu prísnejšiu tableselekciu, lebo už sa mi riskovať moc neoplatí. taktiež reggames pri štartovaní stolov na stars hrám menej; za prvé chcem znížiť variance a za druhé na rybu sa čaká dlhšie.

ale už tu o zlom trafficu moc nechcem plačkať, it is what it is a to, že sa stále zhoršuje ma aspoň utvrdzuje v tom, že retirement bude asi dobré rozhodnutie.

čo sa týka mojej hry, naďalej to bolo dosť zlé, moc sa mi nechce rozmýšľať v ťažkých spotoch a príliš autopilotujem; budem sa snažiť zlepšiť, v apríli ešte nejaký objem plánujem dať a mal by som sa viac snažiť, aj keď je to mindsetovo náročné.

začínam aj trochu pracovať na mojom písaní a plánujem budúce cesty. momentálne to vyzerá tak, že ešte mesiac a pol bude pokerlife v Berlíne a potom sa cesta stane mojím životom.

a posledná dobrá správa – po 5 mesiacoch a 225k rukách som ukončil downswing. už som ani moc nepočítal s tým, že sa z neho niekedy vyhrabem, ale stalo sa. podľa priloženého grafu je jednoznačne vidieť, že všetkému na vine môj spolubývajúci. v bode 1 si ku mne počas veľkej 5k session prisadol, aby ma sweatol a v bode 2 som začal znova bývať sám. náhoda? nemyslím si. ako to tu niekto správne pomenoval na fóre, celé je to jedna veľká mašinéria a ak mám použiť live poker terminológiu, tak môj spolubývajúci v nej zohráva úlohu vozíku smoly.

glgl