jarný poker update I.

hrávam ešte menej, tak som znížil frekvenciu updateov. ešte bude asi jeden, max dva pokrové a potom sa vydám na cesty. prestal som aj počítať odpracované hodiny, už ma to nijak nemotivovalo; graf v bbs:

bohužiaľ teda opät prišiel menší downswing a mám s ním problémy; celý poker mindset je postavený na longterme a keď longterm neexistuje, tak je naozaj ťažké vyrovnať sa so zlou variance. stále viac si uvedomujem, o aké peniaze vlastne hrám. rozmýšľam, či to ešte má zmysel, dokonca pár hodín som bol už aj rozhodnutý definitívne skončiť hneď. lenže potom som zistil, že stars úplne zabanovali scripty a aj keď technologicky na to pravdepodobne nie sú pripravení a možno je to zlé rozhodnutie, nateraz to hry trochu zlepšilo.

takže momentálny plán je potiahnuť to do konca mesiaca, prípadne do polovice mája a potom cestovať s tým, že pravdepodobne (90%ish) končím. ani scripty totiž nevytrhnú HSNL z biedy, takže ak by som náhodou pokračoval v pokri aj po lete, tak to bude asi v MTTčkach; ale aj to je veľmi nepravdepodbné, no.

run na nl5k je na hranici vysvetliteľnosti prírodnými zákonmi, určite som tam v bottom 5% a rýchlo to zožiera posledné zvyšky motivácie, ktorú mám. celkovo hodnotím všetko trochu negatívnejšie ako doteraz; je to proste sklamanie, že som sa nedostal vyššie, aj keď pred pár rokmi by som toto určite bral.

run je teda dosť zlý, a to som proti Katyovi ešte vyhral tuším najväčší pot kariéry. študujem málo, dlhodobo to nejak nemá zmysel, ale na udržanie rozumného mindsetu nejakú pio session občas zaradím a snažím sa vychytávať nepresnosti, ktorých je stále veľa, napríklad v single raised potoch, ako som nedávno zistil.

takže základ na najbližšie dni – udržať mindset, oklamať hlavu, brať to ako lotériu; musím akceptovať to, že robím vedomý +ev risk, ale je veľká možnosť, že skončím na downswingu. a prestať myslieť na peniaze a na tých pár k, ktoré možno v nasledujúcich týždňoch prehrám, lebo keby robím rozhodnutia podľa peňazí, tak som ich aj tak mohol mať oveľa viac. a ak toto nezvládnem, tak jednoducho skončím.

inak joey mal niekoľko dobrých podcastov po dlhej dobe, ak to niekto sleduje, napríklad s goosecore-om.

new challenges ahead, glgl