poker update: marec I.

tento mesiac som začal hrať až jedenásteho, lebo starsom nepochopiteľne dlho trvala zmena country of residence a bez stars sa session ani neoplatila zapínať. už hrám pod nemeckou zástavou, po tak dlhej pauze som pár dní mal aj chuť do hry, i keď už ma to prechádza.

prvý deň som hral strašne, navyše som asi ešte mal nejaký zostatkový z víkendu, keď som oslavoval štvrťstoročie na tomto svete. zdá sa, že čím horšie hrám, tým mám lepší run, takže asi sa už moc nebudem snažiť.

zatiaľ mám nejakých 44 hodín, budem sa snažiť dotiahnuť to opäť na stovku, ale neviem, či sa to s týmto trafficom podarí a nasilu hrať zlé 500z pooly kvôli tomu nebudem. mal som iba jednu session, kedy som mal viacero dobrých HS stolov a dostal som sa naozaj in the zone (samozrejme session dopadla zle); ten adrenalín, keď hrám nl5k mi bude chýbať, ak skončím; celý čas som si bol vedomý, že je to asi posledná väčšia HS session a trochu ma mrzí, že zo mňa už asi nebude LLinus, OtB ani Trueteller, ale nestojí to za to. dokonca sa mi stalo o siedmej večer, že po 40 minútach som musel session ukončiť, lebo na nl600+ bolo na piatich veľkých herniach 0 (čítaj: nula) rýb a 500z bol preregovaný.

na druhej strane aj keď je to exciting, tak 0ev flipy o 5k mi chýbať nebudú a celkovo som teraz trochu viac risk averse, lebo longterm už veľmi rozmýšlať nemôžem a mať na záver veľký downswing je viac zlé, ako je mať veľký upswing dobré.

inak z nejakého dôvodu hrávam teraz viac cez deň, rýb je podobne málo ako večer a nerozumných darebákov ochotných hrať v uliciach HSNL nonsense lineupy je cez deň menej.

ak sa ma niekto spýta, prečo chcem naozaj skončiť (aj keď napevno rozhodnutý stále nie som), tak mu ukážem jeden obrázok. vraj jedenkrát vidieť je lepšie ako stokrát počuť a aj keď toto porekadlo vôbec nemám rád, tak toť si pozri moje účinkovanie na nl5k+:

jasné, asi tam mám nižšiu wr, ale 95% času bola na stole ryba (väčšinou jedna z väčších) a teda 95% času som pri tom nízkom rakeu veľmi pravdepodobne bol +ev. toto samozrejme nie je jediný dôvod na koniec a mohlo ma niečo podobné stihnúť už pri shotovaní na nižších stakes; ale predsalen zamrzí, že sa to stalo zrovna na 5k, kde traffic začína byť kriticky zlý a je tam väčší finančný skok (z 2k na 5k). a nejde len o variance, ale aj o volume, je to totiž celých 10 mesiacov, čo hrávam 5k.

inak ohlásovaný koniec skriptov na stars bol nakoniec dobrý vtip, zmenili sa len určité podmienky, ktoré musia skripty spĺňať. je pravda, že z nejakého dôvodu sa občas vyskytne diera a dá sa sadnúť k rekreantovi, ale všeobecne je situácia rovnaká, miestami aj horšia; kvôli novým podmienkam sa niekedy vytváraju nekonečné loopy, kde si skripteri prisadajú a odsadajú a nie sú miesta pre rekreantov.

a ešte ma potešilo prvé kolo volieb u nás, bol som síce lenivý letieť kvôli tomu domov, ale ľudia to zvládli aj bezomňa. nechcem, aby sa to tu zvrhlo na politický flame, tak o tomto veľmi diskutovať nemusíme; ak je tu niekto z volieb veľmi sklamaný, tak prajem skoré uzdravenie.

cieľ na zvyšok marca je ďalej runnovať dobre, odohrať rozumý objem (zaleží aj od trafficu, ale posledné dni to bolo hrateľné) a hlavne zlepšiť hru; našiel som tam rôzne čudné tendencie, ktoré možno súvisia s mojím zlým mindsetom v tejto podivnej situácii. ale musím sa s tým vyrovnať a začať hrať A-game, inak to nemá zmysel. glgl