poker update: február II.

druhá polovica mesiaca pekná nebola a zapisujem finančne najhorší mesiac kariéry

typický hnoj na všetky spôsoby, nekonečno setupov, badbeatov, vyplatených zlých línií zlých regov, disconnect vo veľkom pote na rivri s nutflushom na nl2,5k atď atď. jediné, čo ma držalo v rozumnom mentálnom stave je to, že som posledných 10 dní nepozeral výsledky.

nikdy som nepísal moc crypostov (a nepatril som ani k posting-hotrun-graphs-only blogerom), ale toto zrovna pozitívne nebude. naozaj ma to už nebaví, runnujem hrozne už štyri mesiace a toto zažívať na vyšších stakes nechcem. a traffic je otrasný, mám veľký problém zháňať stoly, hrá sa oveľa viac reggames. navyše to vyzerá tak, že scripty na stars vôbec nekončia, iba sa stanú trošku menej efektívnymi.

viedlo to k tomu, že som sa prakticky vzdal ambície dostať sa na vrchol, pretože to v roku 2019 veľmi pravdepodobne nie je možné, pokiaľ človek nepatrí do top10 a nemá nekonečný bankroll/backera. preto som prestal sledovať výsledky a vytvárať na seba tlak. to ale viedlo k problémom s motiváciou a hlavne počas tohto shitrunu by som to najradšej zabalil hneď. ale takéto rozhodnutie by som nemal urobiť zo dňa na deň, takže najbližšie 2-3 mesiace ešte plánujem ďalej hrať, aj keď objem bude určite menší. budem viac času dávať do non-poker vecí, mám už reálnu predstavu, čo asi budem robiť po konci pokrovej kariéry, i keď naisto ešte rozhodnutý nie som.

teraz by som hlavne chcel, aby nepokračoval tento hnusný swing, proste by som chcel nakoniec nejaký hotrun a tým znova na seba vytváram výsledkový tlak, i keď je mi vlastne efektívne takmer jedno, či skončím s 30k alebo 3m. asi to chcem hlavne kvôli tomu, lebo to číslo bude tak nejak hodnotiť celú moju kariéru, aj keď je to dosť lol, lebo som vždy robil rozhodnutia, ktoré ma mali dostať bližšie k vrcholu a nie k peniazom.

takže neviem, nejak sa musím v hlave vyrovnať s variance, viac rešpektovať poker so všetkým, čo prináša a ešťe dať nejaké objemy. za február som dal len 100 hodín a to tiež hlavne kvôli tomu, ako som minule písal o svojej konzistentnosti.

a inak aspoň jedna pozitívna vec je, že to psychicky celkom zvládam a hrám asi najlepší poker ever. a to teda nie je málo v tomto stave, keď po 300k hands období s 8-9bb/100 ide človek >150k hand v downswingu.

tak idem ešte niečo odohrať v tomto nepeknom environmente, kde hráči z top5 hrajú v piatok večer 4 stoly 500z, lebo vyššie sa nedá. a kde ľudia zúfalo hľadajú alternatívne zdroje príjmu. napríklad až tak zúfalo, že midstakes reg, ktorý odspewoval celý bankroll na highstakes, robí videá o mental game. glgl