poker update: február I.

jednoznačne najväčšou témou posledných týždňov bolo pre mňa to, ako dlho ešte chcem karty hrať. traffic bol veľmi zlý a aj keď som mal dosť RL vecí, nízky volume (45 hodín) treba pripísať hlavne tomu, že naozaj neboli stoly. zavážilo aj to, že na SK sa nedá hrať na 888, ale aj tak je HSNL v poslednej dobe (~3 mesiace) vo veľmi zlom stave.

preto mám momentálne pocit, že už tu nebudem dlho a že napr v 2020 už asi poker pro nebudem. znie to negatívne, ale na druhej strane je to pre mňa vyslobodenie, lebo keby bol traffic stále dobrý, tak by som nevedel poker len tak opustiť bez toho, aby som sa dostal na úplný vrchol a nie som si úplne istý, či by to viedlo k šťastnému životu.

na druhej strane sa chcem vyhnúť urýchleným záverom, ešte som nič nezabalil a idem makať ďalej, i keď možno už nie nadlho. jednoducho v súčasnom HSNL prostredí som pravdepodobne blízko naplnenia svojho potenciálu. asi by sa to dalo pushovať aj cez horší traffic, ale (trochu sa budem opakovať) išlo by to cez čistý nolife-ing a potreboval by som byť na správnej strane variance.

variance je druhá vec, kvôli ktorej sa pravdepodobne blíži koniec; robil som nejaké simulácie a zistil som, že niektoré čísla som doteraz interpretoval nesprávne a realita je tvrdšia, než som si myslel. tak napríklad pri reálnej winrate 3bb/100 človek strávi cca 30% času v breakeven stretchi dlhšom ako 100k hand. fuj. stále častejšie mám pocit, že toto fakt nechcem zažívať. a to sa ešte bavíme o variance v BBs. keďže hrám limity od nl500 po občasné nl10k shoty, variance je OVEĽA väčšia. plus viem, že na tých najvyšších limitoch kvôli trafficu neodohrám veľa, čiže je to ešte horšie.

a potom som na 2+2 čítal o 600k a milión-handových BE stretchoch top midstakes regov s dobrými winrates a to už ma úplne dorazilo.

má to ale aj pozitívnu  stránku a tou je to, že o sebe menej pochybujem v súvislosti s mojím súčasným zlým obdobím a keď sa pozerám na hru niektorých horších regov, tak mám stále dosť sebavedomia.

a posledné dni sa aj výsledky trochu umúdrili, aj keď na 5k to opäť išlo zle. BB graf:

tri dni dozadu som sa presťahoval do Berlína na cca 3 mesiace a zatiaľ som spokojný. po dlhom čase som chcel byť v krajine kde veci fungujú a tiež “východný” mindset mi už trochu liezol na nervy, takže vítaná zmena. leto bude opäť v znamení cestovania, festivalov atď a potom na jeseň asi vymyslím niečo nové, možno prvýkrát aj mimo Európy. záleží však aj od toho, či budem chcieť ďalej hrať poker atď. najbližšie 3 mesiace ale plánujem work hard & play hard a uvidíme potom.

a tiež moja samostatná doména čoskoro oslávi druhé narodeniny. samotný poker blog už ani neviem ako dlho píšem, ale dík všetkým, ktorí to stále čítajú a myslím/dúfam, že si z toho každý aspoň niečo odniesol. glgl