poker update: január

v polovici mesiaca som poker update vynechal, keďže sa mi nechcelo narúšať svoju samotku; 2 týždne som strávil v starej opustenej chalupe na slovenskom vidieku. nemalo to nijaký špeciálny cieľ, len som si takýto život chcel trochu vyskúšať, potreboval som trochu samotárskej slobody a tiež som proste rád, že viem dva týždne srať v mrazoch na latríne aj keď nezarábam práve minimálnu mzdu.
 
prvé novoročné dni boli inak super, tak dobré hry som dávno nevidel a asi ani neuvidím a skoro tretinu z odpracovaných 121 hodín som stihol za prvých 5 dní. potom sa to zhoršilo, mal som motivačné problémy súvisiace s príšerným runom blablabla a bol z toho jeden z najťažších mesiacov v kariére. 

 
nakoniec som zázrakom skončil vďaka untracked herni a lepšom rune na HS v malom pluse, ale posledné dva mesiace fakt boleli. klasické pocity beznádeje, frustrácie, nespravodlivosti a závisti voči zlým regom, ktorí vyhrávajú s nonsense líniami. v týchto spotoch som strašne rád, že nemám až tak aggro BRM a že nemusím moc schádzať nižšie.
 
znova som mal občas pocity, že najľahšie sa bude na to vykašľať; high stakes poker je dosť silno proti niektorým princípom, ktoré by ma robili šťastnými; najhoršie sú asi dve veci:
  1. existuje brutálne málo feedbacku ohľadom toho, čo je dobré a čo zlé (vďakabohu za pio, to aspoň niečo naznačí)
  2. nemôžem hrať kedy chcem a ako chcem, nízky traffic ma oberá o slobodu
 
ale momentálne sa neviem vzdať, nedovolí mi to moja súťaživosť, i keď pár rokov dozadu by som určite nečakal, že sa dostanem sem a nebude mi to stačiť. a viem, že aj keď sa usadím na 5k+, tak mi to nebude dosť a budem mať ďalšie ciele… preto by som sa mal naučiť viac si užívať tú cestu na vrchol, ale nie som si istý, či sa to na HS dá bez toho, aby som bol čistý nolifer. ale nateraz idem makať, v konečnom dôsledku konzistentnosť, že skoro každý mesiac som schopný dať efektívnych 100+ hodín je to, čo ma sem dostalo. tak idem ďalej, aj keď sa niekedy cítim ako Sagan, že s kok*tmi sa pretekám, ako prije*aný, do pi*e.
 
inak mal som po dlhej dobe nejaké problémy s mental game, vyhýbal som sa high variance spotom atď a niektoré sessions som hral zle, ale niekedy je to fakt ťažké:
 
 
high stakes enviroment bol recently dosť nepekný – napr na Stars nl2k, čo je pre mňa asi najdôležitejší limit, sa dosť často nachádzalo naraz 5-7 regov ochotných hrať nezmyselné lineupy, takže ostatní nemali šancu. uvidíme, čo prinesie ban seatscripts na Stars a otvorenie RiO. zmeny k horšiemu to asi nemôžu byť, tak sa celkom teším, i keď zázraky nečakám.