poker update: január I.

popravde sa mi ani príliš nechce písať, ale nejakú kontinuitu zachovať musím/chcem… rok sa začal fajn, prvý týždeň som nehral veľa, ale výsledky boli dobré; po presune na Maltu som trochu pridal na objeme, ale prišiel swing. katastrofa to nie je, i keď trochu ma to demotivuje; rád by som sa opäť posunul o kúsok vyššie, ale musím byť trpezlivý. na grafe to nijak zle nevyzerá, ale pár BIs som prehral untracked a hlavne runnujem zle na vyšších stakes.

hrám celkom dobre, nerobím moc chýb; na druhej strane za posledný mesiac som takmer vôbec neštudoval, takže technicky som sa moc nezlepšil. posledné dni som trochu experimentoval na rivri, snažil som sa niektoré spoty hrať viac teoreticky; mám však pocit, že hlavne tí horší regovia to stále hrajú dosť zle, čiže sa vrátim k viac explo prístupu.

až na jednu výnimku sa mi momentálne darí sledovať výsledky raz za týždeň, čiže sa mi opäť uvoľnilo veľa mentálneho priestoru. na druhej strane momentálne trochu neviem, čo s týmto priestorom robiť, miestami sa kvôli tomu až nudím. ale je jasné, že lepšia cesta je venovať viac času + energie iným, zaujímavejším veciam (knihy, filmy, kamaráti, futbal, cestovanie), než každý deň v hlave prepočítavať buy-iny a peniaze a odvodzovať z toho, ako by som sa mal cítiť. v samotných sessions sa snažím hrať o niečo vyššie stakes a zakladať stoly častejšie, lebo hra proti dobrým regom ma baví najviac (i keď môj BR až tak nebaví). posledná drobnosť, ktorá mi pomáha vyhýbať sa nude je to, že častejšie chodím medzi večernými sessions cvičiť. doteraz som väčšinou cvičieval cez deň, ale zistil som, že trochu cvičenia na vzduchu a následné endorfíny sú výborné na to, aby som vydržal počas dlhých zimných nocí hrať dlhšie.

traffic inak momentálne nie je nič moc, ale ani regov nie je zatiaľ nejak veľa (hlavne tých, čo zakladajú stoly), takže je to v pohode. a keď sa konečne dokopem doriešiť nejaké detaily, tak pridám aj 888 a ešte jednu herňu. na stars je to momentálne v pohode, ale s tým koncom seating scriptov to asi nebude až také skvelé. očakával som, že nejak jednoducho dokážu zakázať scripty a lobby bude vyzerať ako doteraz, ale asi jednoducho príde Seat Me lobby. ťažko povedať, či je to pozitívna zmena, asi bude treba počkať na to, ako to všetko bude vyzerať.

druhá polovica januára bude v znamení grindu, let’s go