poker update: december II.

v druhej polovici mesiaca som veľa neodohral. 14eho som letel z Malty na Slovensko, nasledoval týždeň v párty móde so 4-dňovým výletom do Španielska. sviatky som strávil klasicky – väčšinou doma, občas párty, občas lyže, jednoduchý život. raz za čas som zapol aj karty, lebo medzi sviatkami boli stoly veľmi pekné, ale veľa som tomu nedal – približne 20 hodín. podľa toho, čo som čítal na 2+2, tesne pred Vianocami akcia ešte nebola taká dobrá, takže som počas pauzy takmer o nič neprišiel.

hral som trochu nižšie stakes, lebo nehrám úplne A-game – ak nemám poker ako prioritu a nerozmýšľam nad ním polovicu dňa, okamžite sa to negatívne prejaví na hre. moc som sa nepúšťal do zakladania stolov a sústredil som sa na konzumáciu medovníkov a nl400/500 fishiek. výsledkovo som sa dlho trápil, nakoniec to ale bolo celkom v pohode, hlavne keď som odohral len 73 hodín. dnes to ale chvíľu vyzeralo, že skončím mesiac BE; na jednej herni mi totiž zabanovali konto s 5,5k na účte bez akejkoľvek správy/e-mailu, jednoducho som sa nevedel prihlásiť. nakoniec som aspoň peniaze dostal späť, i keď bezdôvodný lifetime ban zostal v platnosti.

pauza od pokru a koniec roka je výborný čas na sebareflexiu, takže som aj dosť rozmýšľal, čo a ako ďalej. je pravda, že odkedy som odišiel na Maltu, tak sa cítim celkom šťastný, ale zistil som, že Malta s tým nemá moc spoločného. ide skôr o zažitie niečoho nového. stal som sa určitým spôsobom závislým na nových zážitkoch, čo je dobré aj zlé. po prvýkrát som si dokázal, že môžem byť šťastný bez profesionálneho futbalu; na druhej strane to nie je dlhodobé riešenie, nemôžem a nechcem stráviť celý život hľadaním nového.

každopádne momentálne nemám lepší nápad než lietať po svete a prežiť čo najviac originálnych nových vecí, čiže to je plán na 2018. pravdepodobne ho neprežijem celý na Malte, nejaký čas chcem stráviť na Slovensku (kamaráti a krásne dievčatá – prvá vec, ktorú si človek všimne po návrate domov), nejaký čas na bicykli a na jeseň sa asi presťahujem niekde inde (návrhy?). ale ešte sa všetko môže úplne zmeniť, ktovie.

ďalšia časť sebareflexie prišla vďaka tomu, že som po dvoch mesiacoch opustil maltskú pokrovú bublinu a vrátil sa medzi ľudí, s ktorými som trávil čas predtým. je to dosť cenné, ukázalo mi to niektoré veci, v ktorých som sa oproti iným zhoršil (sebeckosť) a niektoré, v ktorých som so sebou spokojný (spontánnosť, ľahostajnosť voči materiálnym veciam).

a keď sa vrátim na Maltu (7-10 dní), začnem konečne coachovať; zatiaľ netuším, či to chcem robiť dlhodobo, tak predávam len jednotlivé hodiny; začnem na 100e za hodinu a uvidím; najlepšie ma kontaktovať na skype (bedofour).

2017 recap coming soon…