poker update: február I.

update v strede mesiaca už tradične vyplakávací; run je biedny, našťastie nakoniec som len v malom mínuse. posunul som stakes trochu vyššie, 400vku už fakt moc nehrávam, takže sa musím naučiť vyrovnávať aj s väčšími swingami. objem je dobrý, spolu so študovaním je to zatiaľ 86 hodín.

akcia je striedavá, aj moja motivácia je striedavá. momentálne mám (možno neprávom) pocit, že mám solídnu edge a niektorí regovia robia veľa chýb a že sa už nie je až tak kam posúvať. niekedy sa mi zdá, že jediné, čo mi chýba, je väčší BR. jasné, že top regovia sú herne stále inde, ale tých je málo; medzi ostatnými záleži už len na tom, kto ma aký BR alebo staking. toto ma teda trochu demotivuje, lebo viem, že ma čaká strašne veľa grindu, ak sa chcem posunúť vyššie.

momentálne teda neviem, občas rozmýšľam aj nad tým, že sa blíži koniec; nejak podozrivo sa mi skracujú časové úseky, po ktorých sa presýtim kartami a potrebujem pár dní pauzu. pre zaujímavosť som po dlhých mesiacoch trochu oprášil mixed games; to by ma naozaj bavilo, lenže dostať sa tam na úroveň, kde by bola moja EV porovnateľná s NLHE, je nadlho, takže opäť – neviem.

objektívne som miestami aj hral dosť zle, mal som trochu bordel v hlave, myslel som na veľa vecí naraz a málo som čítal. zistil som, že čítanie je asi dosť dôležité aj pre poker, lebo je to pre mňa niečo ako forma meditácie a čím viac čítam, tým viac dokážem byť vo flowe.

aby som to ukončil trochu pozitívnejšie, tak posledné dni sa cítim trochu lepšie; miestami ma motivuje downswing, miestami neprebádané veci, nad ktorými musím veľa rozmýšľať (3bet spoty na F, hra proti openlimp stratégiam Argentínčanov, 3bet a 4bet poty s čudnými rangeami vyplývajúce zo súčasnej aggro PF hry,…). plus v piatok som bol vôbec prvýkrát hrať live; samozrejme nuda, navyše na stole bolo 5 talianskych nitfishov a 1 kamarát (reg), takže nič moc. skúsenosť každopádne dôležitá a určite ešte niekedy pôjdem, aby som bol ready pre prípad, že by som šiel na nejaké väčšie live hry.

a posledná vec, pred pár dňami som si kúpil ukulele a ako 100%ný hudobný noob sa na tom snažím niečo naučiť; niečo podobné som chcel urobiť už dlhšie, po zlej session je ten zvuk skvelá vec a na cesty to tiež môže byť fajn, gl me!

a posledná-posledná vec, keby to niekoho zaujímalo, tak v Športe mi vyšiel krátky rozhovor.