poker update: december I.

dva decembrové týždne za nami; po intenzívnom pártymóde som sa potreboval dať trochu dokopy a aj keď ma ešte pár kamarátov prišlo pozrieť, už to bolo pokojnejšie a bol som schopný dať slušných 68 hodín.

výsledky teda biedne, vďaka dobrému runu na nl2k som ale +- even, čo sa dá prežiť. na 5k som stihol pustiť ďalšie 2 BIs za 300 hand; gg. kvôli častému checkovaniu výsledkov som teraz príliš naviazaný na peniaze; príliš často nad nimi rozmýšlam ako nad peniazmi a nie žetónmi, čo je pri tých sumách na HS cesta do blázninca. jednoducho sa bojím, že príde nejaký fakt veľký swing a nebudem to mať kedy dohnať, lebo HS zomrú. neviem teda, je smutné, že na to, aby som sa posunul z tohto miesta, kde som sa zasekol, potrebujem šťastie na 5k.

na druhej strane niekedy som proste len príliš pussy a rozhádže ma 5 prehratých BIs a podobné veci.

a miestami mám pocit, ako keby som sedel v prvom rade hľadiska divadelnej hry Dying poker. traffic je dosť biedny, niekedy dokonca ani o piatej poobede nebeží 500z; alebo občas vidieť 7 regov naraz, ako štartujú stoly na nl2k na 888, kde rýb zďaleka nie je toľko, aby to bolo worth it; na stars nl2k zase občas sedí už aj LLinus; a nl5k a nl10k síce bežali dosť veľa, ale 90% času bez reálnej ryby.

akože ľudia stále robia blbosti, stále sú na 2k a nižšie zlí regovia, stále sa občas niekto úplne odhádže, ale je to stále náročnejšie. aj preto som teraz veľa študoval; priestor na improve tu je, jednoducho musím byť stále presnejší čo sa týka teoretickej hry. hlavne na začiatku mesiaca mi to dosť odchádzalo a robil som veľa chýb; teraz je to už lepšie a posledné dni som hral dobre.

vrámci sebareflexie a motivácie som si čítal svoje staré blogposty a pár vecí ma celkom pobavilo, napríklad:

Mam mensi pokrovy utlm; popravde nechapem, ako moze niekto byt poker pro a mat aktivny party life. Mam za sebou trochu tazsi vikend s dvoma akciami a aj ked fyzicky sa citim dobre, psychicky je to bieda. Presne kvoli tomuto som tento rok takmer vobec nechodil von (niezeby som predtym bol nejak mega aktivny, ale teraz som to fakt znizil na minimum). Jednoducho jeden/dva (skvele) vecery, z ktorych si vsak skoro nic nepamatam (pri alkohole stracam pamat velmi skoro, aj ked nie som rozbity) vymenim za den nepouzitelnosti + 2 dni v depresivnej nalade + 5 dni nechute do prace. Este som sa v tomto asi uplne nepochopil, ale ako keby som teraz iba cakal, kedy pride dalsia akcia. Presne tomuto som sa chcel vyhnut, ale teraz mi to tazko niekto vysvetli, lebo som presne v tom – nemam moc zaujem o veci, ktore idu nejak do hlbky – jedina zabava je ist von.

aj keby som sa v ničom inom odvtedy nezlepšil, tak poker+party lifestyle som sa teda naučil zvládať. a ďalšia perla je moje leakfinder video z nl25, kde som strašne múdry a bol som si istý totálnymi blbosťami. na druhej strane mám pocit, že veľa vtedajších problémov jednoducho rieši randomizácia, ale také niečo som vtedy vôbec nepoznal obv. 

druhá polovica decembra bude pokrovo pokojnejšia, o tri dni odchádzam z Ľvova a idú sviatky, času bude menej. ale snáď sa za december dostanem aspoň na 100 odpracovaných hodín. do nového roka už nejaké plány mám, nič nie je isté zatiaľ, ale po 3 mesiacoch na jednom mieste mám znova chuť cestovať a naháňať zážitky.

a inak keby tu náhodou bol niekto, kto by mi vedel prenajať nejakú malú chatu (v akomkoľvek stave) na pár týždňov v januári, tak dajte vedieť. na konkrétnej lokalite nezáleží, ale čím viac na samote, tým lepšie.