poker update: december II.

veľmi náročný mesiac za mnou. výsledkovo bol z toho nakoniec po 44k rukách malý mínus. graf druhej polovice:

aj so štúdiom je to 109 hodín, čo je určite môj decembrový rekord, lebo vždy je toho veľa IRL. veľa som sa zlepšil vďaka práci v pio; i keď väčšinou je to len o postupnom spresňovaní frekvencií než o objavovaní nejakých mindblowing línií. samozrejme, snažím sa mať aj nejaké impulzy zvonku; kedysi to bolo o pozeraní videí, dnes skôr o študovaní rúk z HS threadu na 2+2. popravde nie je to veľmi efektívny spôsob práce, mnusím sa prehrabať cez veľa štandardných rúk, ale na HS užitočné info nejde zohnať ľahko, takže to asi stojí za to.

aj vďaka tomu vidím, koľko chýb stále všetci robia/robíme a potom ma downswingové obdobia ešte viac frustrujú. hry ani cez Vianoce neboli nič moc, regov bolo síce menej, ale rovnako aj rýb. až teraz v posledných dňoch sa to zlepšilo plus nejak sa mi chcelo hrať, tak som včera dal aj rekordne dlhú session, ktorá trvala cez 9 hodín.

čo sa týka roku 2018 ako takého, asi by som mal byť spokojný. objem bol lepší, ako som čakal, winrate tiež; iba zlý run na nl5k to trochu finančne pokazil, ale aj tak to bolo v USD takmer 2-krát lepšie ako v 2017.

od 2019 očakávam o niečo nižšiu wr, ale finančne by som sa chcel znova posunúť nahor. hlavne by som chcel dostať BR do bodu, kde budem schopný hrať nejaké nl5k regbattles, čo je vcelku optimistický cieľ. tiež očakávam, že o rok budem mať oveľa lepšiu predstavu o tom, v akom stave high stakes NLHE prostredie je a tým pádom aj o midterm smerovaní mojej kariéry. a chcel by som na seba vyvíjať menší výsledkový tlak. niekedy zbytočne rozmýšľam nad tým, čo si kto o mne a mojej hre myslí a pritom aj tak nikto nič netuší a nikoho to vlastne vôbec netrápi, lebo každého zaujímajú len live donkamenty.

najbližšie týždne budem na Slovensku, snáď dám nejaký slušný objem, posledné dni mám dosť motivácie, aj keď netuším, z čoho pramení. ale je tu aj možnosť, že 2-3 týždne budem offline, mimo poker, tak toešte doriešim. majte pekný rok 2019