poker update: apríl

mám za sebou prvý mesiac, v ktorom som väčšinu objemu odohral na midstakes. výsledky boli super; myslel som, že rekordný marec len tak neprekonám, ale apríl bol takmer dvakrát lepší. pár stoviek rúk som dokonca odohral už aj na tisícke, ale samozrejme to len bumhuntím, nakoľko bankroll na to nemám dvakrát bezpečný. stále mám pocit, že nl600 a vyššie je dosť veľký skok oproti nl200 a n400; hlavne treba hrať viac teoreticky. graf od posledného updatu:

na pár dní som bol na mini grindhouse (vďaka @penguin); až cestou som si uvedomil, že v ČR vlastne nebudem môcť hrať, tak som aspoň railoval ostatných a snažil sa načerpať nové nápady a motiváciu. na live homegame som tam síce prehral, ale hrať o piatej ráno FLO8 bolo dosť vtipné.

odpracoval som 120 hodín, opäť viac než som čakal; na máj si dávam záväzok konečne sa poctivo flákať a odpracovať max 100 hodín. ak všetko pôjde podľa plánu, približne o dva týždne pôjdem na ďalší biketrip, takže snáď tento cieľ splním.

na druhej strane vzhľadom na recent výsledky som sa začal pohrávať s myšlienkou, že by som sa po dlhej dobe do tej hry naozaj ponoril a skúsil sa dostať na high stakes. posledný rok to celkom rozumne porážam a dostal som sa z rozhrania nl50 a nl100 až ku shotovaniu nl1k; navyše som pokru zďaleka nedával 100% a nemal som stáleho coacha alebo skype skupinu. som si vedomý, že skill gap medzi mnou a high stakes je veľký a pravdepodobne ma poker nebaví natoľko, aby som mu venoval dostatok energie na prekonanie tohto gapu, ale úplne to nezavrhujem.

ešte ma napadla jedna vec; v poslednom čase mám pocit, že veľkú časť mojej winrate tvoria feelingové veci – under/overbluffovanie villainov v rôznych river spotoch, unbalanced reakcie na niektoré sizingy, betsizing tells atď. a tieto veci sa veľmi rýchlo menia, často niektoré veci prestanú fungovať len tak, z týždňa na týždeň… preto by som neodporúčal nechať sa coachovať niekým, kto už nehrá rozumné objemy.

uvidíme, aký bude máj. znova zaradím o niečo viac nl200 stolov, nakoľko prvý deň som bol katastrofálny, GL me.