letný poker update

po dlhom čase niečo o pokri; trochu prekvapivo sa mi do letného yolo lifestylu podarilo vtesnať aj grind. nebolo toho veľa a hodiny som nepočítal, ale dokopy som za 2 mesiace mohol dať takých 40k rúk – to je asi o 40k viac, než som čakal. výsledky stále žiadna sláva, ale mohlo byť aj horšie. úprimne, veľa času a energie som do pokru posledné mesiace neinvestoval. keď sa to spojí so slabším letným trafficom (i keď v posledných dňoch to bolo prekvapivo juicy) a trochou negatívnej variácie, je to v pohode. graf z tracknutých rúk:

jedným z pozitív je, že som si vcelku zvykol na Pokerstars lobby a table politics a v tableselekcií snáď už toľko nezaostávam za scriptermi. aj preto hrám teraz málo zoomu, navyše 500z pool je málokedy hrateľný. po dlhej dobe som začal aj nejakú offtable prácu; na niektorých PS regov už mám vzorku na to, aby som ich hru trochu spoznal a aj keď platí, že štýly hry jednotlivých regov sa postupne približujú, stále sa dajú nejaké informácie získať. musím analýzy súperov a prácu s HUDom na PS značne zlepšiť; od týchto vecí som si za mesiace strávené na anonymných alebo poloanonymných stoloch odvykol a doteraz som na to kašľal.

na druhej strane som bol teraz opäť raz shortterm result-oriented monkey – chcel som jednoducho mať cez leto nejaké solídne výsledky, aby som mal čo najlepší roll a mohol ísť v pohode cestovať. ďalšie negatívum je to, že som totálne stratený v určitom type frekventovaných spotov OOP, čo určite súvisí aj s redline. zlepšenie týchto vecí bude prioritou na jeseň, keď sa vrátim ku grindu.

inak v poslednej dobe som sa s pár ľuďmi dosť bavil o tom, prečo nie som až tak šťastný, keď mám taký skvelý job atď.; celkovo som prišiel k tomu, že mi v živote chýbajú náročné veci. jasné, keď ma chytí -5k deň, tak to nie je ľahké, ale ja som to mal doteraz aj tak v princípe úplne na háku; vedel som, že longterm to nejak vyhrám späť a môžem si pokojne ďalej žiť svoj pohodový život. teraz sa ale vo mne z neznámych príčin niečo zlomilo a už mi nie je celý svet úplne jedno ako celý posledný rok. mám chuť niečo naozaj robiť, vychádzať častejšie z komfortnej zóny… nemám na mysli až tak veci z oblasti “osobného rozvoja” – napríklad meditovať som prestal a nechystám sa k tomu vrátiť (mám pocit, že v pokri mi to trošku pomáhalo, ale IRL skôr naopak) – ale skôr robiť náhodné zaujímavé a/alebo náročné veci a možno tiež posunúť sa vyššie v pokri. asi mi dosť pomohlo leto, kedy som zažil toľko vecí, koľko veľa ľudí nestihne za celý rok a užil som si to naplno.

ďalší plán je cestovať – zajtra vyrážam na biketrip po Rumunsku, Bulharsku a možno bude aj Turecko – a niekedy v septembri sa pustiť do grindu. kde budem bývať ešte neviem, ale keby tu bol niekto, kto je na Malte alebo sa tam chystá, tak sa ozvite.