letný poker update II.

ani druhú polovicu leta som toho veľa neodohral, až posledné dva týždne po návrate z bicykla som sa do toho pustil a podobne chcem pokračovať až do konca roka.

niekto sa možno čuduje, že si dávam také dlhé prestávky; lenže poker ma nebaví až natoľko, aby som ho hral celý rok, vyhorel by som ako slovenský rušeň. a ďalšia vec je, že mi nejde o peniaze; je mi ľúto všetkých ľudí s blogmi na 2+2, ktorí majú za cieľ nemať žiadny život a mať čo najlepšiu work ethic jednoducho preto, že poker tu už nebude dlho, tak z neho treba vytlačiť čo najviac peňazí. fakt nechcem zabiť svoje 20s týmto mindsetom.

anyway, ako vždy, keď sa vrátim z dlhšej prestávky, prostredie je zase o niečo tvrdšie. hrám o dosť viac proti regom, niekedy už aj mimo stars, lebo scripty sú všade a bez hrania proti regom stôl len tak nedostanem. a aj na samotných stars je to zase ťažšie, musím hrať horšie lineupy a do toho ma vytáčajú všelijaké hraničné až neférové ťahy niektorých regov, čo sa týka table politics.

výsledky od posledného updateu za 90 hodín práce:

super výsledky a stále vyššia náročnosť hier ma dokopy motivujú do ďalšej práce. a viem, že vo veľa spotoch som stále fish; vidím regov, ktorí sú o dosť lepší než ja; na druhej strane aj zlých regov je stále dosť. celkovo som medzi regmi začal v poslednej dobe viac rozlišovať, keďže na 1k+ ich už predsalen až tak veľa nie je. ja som nikdy regov moc nerozlišoval, sústredil som sa na svoju hru a stále som skôr zástancom tohto pristupu, ale nemal by som s ním zachádzať do extrému.

pred pár dňami som sa presťahoval do Ľvova; plán je byť tu do Vianoc, keďže bez víz tu človek dlhšie ako 3 mesiace byť nemôže, ale uvidíme. majiteľ bytu by vraj vedel vybaviť pracovné víza, keby chceme a mohli by sme zostať dlhšie.

trochu viac som uvažoval aj nad tým, čo ma motivuje; najviac ma momentálne láka asi to, aby som bol schopný battliť regov na nl5k a mal pocit, že mám edge. 5k je asi najnižší limit, kde sa regovia už dajú reálne porážať (3-handed je rake 1bb/100) a zároveň najnižší limit, ktorí hrajú úplne všetci top hráči. nie je to samozrejme krátkodobá záležitosť, ale ako ultimátny cieľ niekde v diaľke mi to príde ideálne.